8 ton tytoniu i 5 milionów papierosów. CBŚ zlikwidowało nielegalne fabryki

8 ton tytoniu i 5 milionów papierosów. CBŚ zlikwidowało nielegalne fabryki

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli ponad 8 ton tytoniu i ponad 5 milionów gotowych papierosów. To skutki likwidacji dwóch największych nielegalnych fabryk tytoniu w Polsce.

 

Policjanci CBŚP z Krakowa przy pomocy Wywiadu Skarbowego w Zielonej Górze i Izby Celnej z Wrocławia oraz Krakowa trafili na ślad działającej na duża skalę fabryki tytoniu. Działała ona w Zielonej Górze. Ustalono, że w ciągu minuty produkowano tam 5 tys. papierosów. Następnie były pakowane i oznaczane logiem wybranego producenta, a następnie trafiały na czarny rynek.

 

CBŚP ustaliło, że działalność grupy nie ograniczała się do granic Polski.

 

W związku z likwidacją fabryki w Zielonej Górze 5 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i trafiło na 3 miesiące do aresztu. Wyliczono, że ta jedna fabryka przynosiła straty dla skarbu państwa w wysokości co najmniej 45 milionów złotych.

 

Druga nielegalna fabryka funkcjonowała w podwarszawskim Kostowcu. Funkcjonariusze CBŚP z Warszawy natrafili na nią dzięki sygnałom, że do pracy tam zmuszani są pracowni zza wschodniej granicy. Policjanci wkroczyli tam we współpracy z celnikami i zabezpieczyli 3 tony krajanki i ok. 5 milionów gotowych, zapakowanych papierosów. Straty dla skarbu państwa oceniono 5,5 miliona złotych. Policja zaznacza, że sprawa ta jest rozwojowa.

 

W całej Polsce od początku funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali 13 nielegalnych fabryk papierosów. Ostatnia z nich, była  najlepiej ze wszystkich przystosowana do produkcji papierosów.

TS/Damian Witek AIPCOMMENTS

WORDPRESS: 0