20.5 C
Chicago
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Sobota z papieżem Franciszkiem

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sobota, to czwarty dzień wizyty papieża Franciszka na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.
O godzinie 8.00 papież Franciszek wyjedzie otwartym samochodem do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Następnie, o godzinie 8.30 złoży wizytę w Sanktuarium Sióstr Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Obecne tam będą siostry ze Zgromadzenia oraz dziewczęta, którymi zakonnice się opiekują. Następnie Ojciec Święty odda się modlitwie w kaplicy przed grobem św. Faustyny. Papież pobłogosławi obraz Pana Jezusa Miłosiernego, złoży też wpis do pamiątkowej księgi.
O godzinie 8.45 papież przejedzie papamobile do Bazyliki Bożego Miłosierdzia. Na trasie przejazdu pięcioro chorych dzieci przekaże dary papieżowi.
Następnie o godzinie 9.00 papież przejdzie przez Bramę Miłosierdzia do Sanktuarium Miłosierdzia. Tam Ojciec Święty weźmie udział w Liturgii Pojednania z udziałem młodzieży. Franciszek wyspowiada również pięcioro młodych ludzi w językach włoskim, hiszpańskim i francuskim. Papież Franciszek jest trzecim – po św. Janie Pawle II i Benedykcie XVI – papieżem, który nawiedza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ale pierwszym, który w nim będzie spowiadał.
O godzinie 10.00 Franciszek przejedzie papamobile po mieście do sanktuarium świętego Jana Pawła II. Tam o godzinie 10.30 odbędzie się nabożeństwo z kapłanami, osobami konsekrowanymi i seminarzystami z Polski. Papież wygłosi również homilię. Na zakończenie mszy świętej arcybiskup metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz wygłosi krótkie podziękowanie. W Sanktuarium znajduje się około 2 tysięcy osób: kapłanów, zakonników, zakonnic, osób konsekrowanych i seminarzystów z Polski. 5 tysięcy osób będzie mogło uczestniczyć we Mszy św. na rozległym placu przed świątynią.
Na godzinę 12.30 planowany jest przejazd papieża Franciszka do Pałacu Arcybiskupów Krakowskich, gdzie o 12.45 odbędzie się obiad z młodzieżą w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich. Ojciec Święty zje obiad z metropolitą krakowskim kard. Stanisławem Dziwiszem, z tłumaczem i 12 przedstawicielami młodzieży z różnych krajów: jednym chłopcem i jedną dziewczyną z każdego kontynentu, oraz z chłopcem i dziewczyną z Polski.
Od godziny 16.00 w sanktuarium w Brzegach odbędzie się przygotowanie młodzieży do czuwania z papieżem. Tematem czuwania – orędzie o Bożym Miłosierdziu przekazane św. Faustynie Kowalskiej.
Papież przybędzie na Campus Misericordiae o 19.00. Tam Franciszek przejdzie przez Bramę Świętą z pięcioma przedstawicielami młodzieży. Następnie odbędzie się czuwanie modlitewne papieża z młodzieżą.
O 21.00 planowany jest wyjazd papieża Franciszka zamkniętym samochodem do Pałacu Arcybiskupów Krakowskich gdzie odbędzie się prywatna kolacja. Do godziny 23.00 na Campus Misericordiae trwa Koncert Uwielbienia. Po koncercie odbędzie się wspólne czuwanie.

TS/IAR

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520