33 ofiary masowej egzekucji w Syrii

33 ofiary masowej egzekucji w Syrii

Terroryści z tzw. państwa islamskiego przeprowadzili największą w tym roku egzekucję. Zabili w niej 33 osoby. Do masakry doszło na pustyni, w okolicach syryjskiego miasta Al-Majadin, leżącego w dolinie Eufratu i od kilku lat znajdującego się pod kontrolą ISIS.

Jak podaje Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka do masowego mordu doszło w środę rano. Wśród zabitych są osoby w wieku od 18 do 25 lat. Aktywiści organizacji, którzy przybyli na miejsce zbrodni donoszą, że ofiary zostały zabite ostrym narzędziem. Ślady po zadanych ciosach znajdowały się na ich szyjach. Następnie ciała wrzucono do wykopanego wcześniej dołu.
Jednak były na tyle zmasakrowane, że nikt nie był w stanie ich zidentyfikować. Dlatego na razie nie wiemy kim byli zabici: członkami syryjskich sił rządowych, wspierających ich milicji czy więźniami terrorystów schwytanymi przez nich wcześniej?

To największa egzekucja przeprowadzona przez tzw. państwo islamskie w tym roku. Wcześniej, w połowie września i na początku października ubiegłego roku doszło do dwóch innych masakr, w każdej z nich zginęło po 15 osób.

Michał Kurowicki AIP, Fot. Dreamstime.comCOMMENTS

WORDPRESS: 0