HomePOLSKAWarmińsko-Mazurskie

31 pacjent wybudził się w klinice Budzik!

31 pacjent wybudził się w klinice Budzik!

Kolejny sukces. W piątek wybudził się 31 pacjent w klinice Budzik. Jest nim Mirek, który na skutek wypadku komunikacyjnego przez rok czasu przebywał w klinice.

Mirek jest już ósmym dzieckiem,  które w 2016 roku wybudziło się ze śpiączki. – Trzymamy mocno kciuki i życzymy wytrwałości w dalszym procesie rehabilitacji – czytamy na stronie Fundacji Ewy Błaszczyk „A kogo?”.

Fundacja została założona w 2002 roku przez aktorkę Ewę Błaszczyk, a także Wojtka Drozdowicza- twórcę programu „Ziarno”, obecnie proboszcza Pokamedulskiego kościoła przy UKSW w Lesie Bielańskim.

Celem Fundacji Ewy Błaszczyk „ A kogo” jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce.  Fundacja wybudowała pierwszą w Polsce klinikę wzorzec ( na 15 łóżek) przy oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka – Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce.

W klinice pacjent jest leczony i rehabilitowany nawet do 15 miesięcy po wypadku, według indywidualnego programu, który ustalają wspólnie lekarze, rehabilitanci i rodzice.

Martyna Chmielewska, Fot. Archiwum

COMMENTS