30 dni do Mundialu w Rosji. Infrastruktura sportowa musi być gotowa do 24 maja

30 dni do Mundialu w Rosji. Infrastruktura sportowa musi być gotowa do 24 maja

Za miesiąc w Rosji rozpoczną się piłkarskie Mistrzostwa Świata. Na 12 stadionach 32 drużyny z całego świata będą walczyć o mistrzowski tytuł. Cała infrastruktura sportowa musi być gotowa do 24 maja, bowiem tego dnia Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej przejmie we władanie: stadiony, centra treningowe oraz hotele dla piłkarzy i sędziów.

W 11 miastach, w których rozgrywane będą mecze trwają ostatnie prace związane z przygotowaniem lotnisk, dworców kolejowych i hoteli. Prowadzone są też ostatnie testy boisk, na których zagrają piłkarze 32 najlepszych drużyn świata. Z ostatnich informacji wynika, że stadiony w Moskwie, Kazaniu i Wołgogradzie, na których spotkania rozegrają Polacy są już przetestowane i przyjęte przez FIFA. -„Gotowe jest też w Soczi centrum treningowe dla białoczerwonych” – zapewnia wicedyrektor tego obiektu Władimir Giczew.
Organizatorzy Mundialu ostrzegają kibiców przed kupowaniem biletów poza oficjalnym obiegiem i przypominają, że oprócz biletu każdy musi mieć specjalny paszport. W obu dokumentach umieszczono chipy i zawarte na nich informacje muszą być identyczne, inaczej taka osoba nie zostanie wpuszczona na stadion.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/zr

COMMENTS

WORDPRESS: 0