HomeUSAChicago

Ponad 1.8 miliona mieszkańców Illinois otrzyma korespondencyjne karty do głosowania

Ponad 1.8 miliona mieszkańców Illinois otrzyma korespondencyjne karty do głosowania

Komisja wyborcza Illinois rozpoczęła wczoraj wysyłkę korespondencyjnych kart do głosowania. Otrzyma je ponad 1.8 mln mieszkańców naszego stanu.

 

W ubiegłym miesiącu aplikacje na korespondencyjne głosowanie wysłano do 6.4 mln ludzi. Tak dużego zainteresowania tą formą głosowania w naszym stanie nie notowano. Oznacza to, że podczas tegorocznych wyborów blisko 30 procent wyborców odda głosy korespondencyjnie. Od tygodni budzi ono jednak wiele kontrowersji. Prezydent Donald Trump stwierdził, że może doprowadzić do oszustw. Pracę komisjom wyborczym utrudnia również amerykański urząd pocztowy który opóźnił dostarczanie nie tylko aplikacji kart do głosowania ale także innych przesyłek co spotkało się z krytyką odbiorców.

Komisja wyborcza Illinois przypomina, że wypełnione karty do głosowania można wysłać pocztą lub wrzucić do specjalnych skrzynek ustawionych przed lokalami wyborczymi. Aplikacje do korespondencyjnego głosowania przyjmowane będą do 29 października. Karty należy odesłać do 3 listopada kiedy to odbędą się w USA wybory powszechne. Liczy się data stempla pocztowego.

 

BK

COMMENTS