24 C
środa, 1 maja, 2024

24. kolejka piłkarskiej ekstraklasy

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin 3:1 (1:0) w meczu 24. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Bramki dla mistrzów Polski zdobyli Thibault Moulin (36′), Maciej Dąbrowski (82′) i Sebastian Szymański (88′). Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Arkadiusz Woźniak (56′).
We wcześniejszym piątkowym spotkaniu Korona Kielce wygrała u siebie z Górnikiem Łęczna 2:1 (0:0). Goście prowadzili od 50. minuty po golu Bartosza Śpiączki, wyrównał w 88. minucie Jacek Kiełb, a tuż przed końcem spotkania pomocnik kielczan zdobył zwycięską bramkę z rzutu karnego (90’+6). Od 72. minuty zespół z Łęcznej grał w „dziesiątkę” po tym, jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Javi Hernandez.
Legia ma 42 punkty i awansowała na drugie miejsce w tabeli, ale rozegrała jeden mecz więcej od trzeciej Jagiellonii Białystok (42 pkt) i czwartego Lecha Poznań (41 pkt). Liderem jest Lechia Gdańsk (46 pkt). Zagłębie pozostało na szóstej pozycji (34 pkt).
W sobotę Cracovia zagra z Arką Gdynia, Bruk-Bet Termalica Nieciecza z Ruchem Chorzów, a Piast Gliwice z Wisłą Kraków.