19.6 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Spór o odciski palców imigrantów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Grecja i Włochy, a także Chorwacja, nie pilnują obowiązku pobierania odcisków palców od migrantów. Za sprawą europejskiego systemu Eurodac ujawniono, że kraje te rejestrują o wiele mniej migrantów, niż powinny.
Komisja Europejska nakazała całej trójce pobieranie odcisków palców od osób ubiegających się o azyl. Eurodac to system pobierania odcisków palców od wszystkich osób ubiegających się o azyl i tych, które zatrzymano przy próbie nielegalnego przekroczenia granicy. Zgodnie z przepisami, dane z tego systemu powinny napływać w ciągu 72 godzin.
Jak powiedziała rzeczniczka Komisji Natasha Bertaud, Bruksela dopatrzyła się rozbieżności między liczbą osób, które dotarły do tych krajów, a liczbą tych, od których pobrano odciski palców.
„W przypadku Włoch między 20 lipca a 30 listopada dane agencji Frontex wskazują, że 65 tysięcy migrantów z krajów trzecich dotarło do tego kraju drogą morską, podczas gdy do Eurodac przekazano 29 tysięcy odcisków palców. W tym samym czasie do Grecji dotarło ponad 492 tysiące nielegalnych migrantów, a według danych Eurodac – odciski palców pobrano tylko od 121 tysięcy osób”.
Jeśli zaś chodzi o Chorwację to – jak mówiła Bertaud – od połowy września przybyło do tego kraju ponad 340 tysięcy uchodźców i imigrantów, a do bazy Eurodac przekazano zaledwie około 570 odcisków palców.

IAR/Magdalena Skajewska/Bruksela/em/nyg

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520