W Korczowej celnicy wykryli przemyt 28 tys. leków wspomagających potencję

W Korczowej celnicy wykryli przemyt 28 tys. leków wspomagających potencję

Próbę przemytu ponad 28 tys. sztuk leków wspomagających potencję udaremnili funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej. Kontrabanda zatrzymana została podczas kontroli ukraińskiego autokaru.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Korczowej skierowali do kontroli wjeżdżający do Polski autokar z ukraińskimi rejestracjami. – Podczas rewizji ich uwagę zwróciły bagaże pozostawione w tylnej części autokaru pod siedzeniami. Okazało się, że schowano w nich różnego rodzaju leki wspomagające potencję, łącznie ponad 28 tysięcy sztuk – informuje rach. Edyta Chabowska z Referatu Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

 

Kierujący autokarem 45-letni Ukrainiec tłumaczył, że leki nie należą do niego. Wyjaśnił, że został poproszony o dostarczenie do Polski kilku przesyłek i nie sprawdził ich zawartości. Farmaceutyki, które miały najprawdopodobniej trafić do woj. małopolskiego zostały zatrzymane do dalszego postępowania. Na poczet kary grożącej kierowcy, zabezpieczona została kwota 4 tysięcy złotych.

 

 

Norbert Ziętal (aip)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0