11 C
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Znakomity występ Marcina Gortata przeciwko Atlanta Hawks

Washington Wizards rozpoczęli fazę play-off NBA od wygranej z Atlanta Hawks 114:107.

Ważnym punktem zespołu ze stolicy USA był Marcin Gortat. Polak zanotował swoje 10. w karierze double-double w rundzie pucharowej. Dla polskich kibiców wisienką na torcie miały być przy okazji tych konfrontacji występy Marcina Gortata i jego pojedynki z Dwightem Howardem. Polak nie zawiódł, grał przez 31 minut, zdobył 14 punktów, miał dziesięć zbiórek. Był skuteczny (trafił 7/11 z gry) i aktywny w obronie (zanotował dwa bloki). W jego statystykach zapisano także stratę i trzy przewinienia. Najefektowniejszą akcję jedyny polski koszykarz w NBA zaprezentował przy zdobytych punktach na 20:10, gdy podanie Johna Walla zamienił na wsad, wzorowo wykańczając zagrywkę typu alley-oop. Inną owacyjnie przyjętą przez publiczność akcją Gortata był wsad na trzy minuty przed końcem zawodów, a na koniec jeszcze odepchnięcie jednego z rywali w ferworze emocji (za to zachowanie środkowy pochodzący z Łodzi został ukarany faulem technicznym).

Marcin Gortat w sezonie 2016/17 wystąpił we wszystkich 82 meczach. Środkowy ten fakt skwitował krótko: – Jestem dumny z tego, że byłem w gotowości każdego dnia. To właśnie dlatego nazywają mnie Polską Maszyną.