Rafał Trzaskowski będzie wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy. Co na to Paweł Rabiej?

Rafał Trzaskowski będzie wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy. Co na to Paweł Rabiej?

Rafał Trzaskowski wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy. Paweł Rabiej będzie ubiegał się o stanowisko wiceprezydenta stolicy. To efekt porozumienia obu partii opozycyjnych, o którym podczas konferencji prasowej w Sejmie poinformowali ich liderzy – Grzegorz Schetyna z PO i Ryszard Petru z Nowoczesnej.

Przewodniczący Platformy zapowiedział, że to początek współpracy przed wyborami samorządowymi. „Warszawa jest symbolem” – mówił Grzegorz Schetyna. Dodał, że porozumienie PO i Nowoczesnej ma być szersze i dotyczyć, jak się wyraził, „wspólnej pracy na rzecz sejmików”. „Tam chcemy szerokiej, otwartej, obywatelskiej koalicji i taką zbudujemy” – deklarował polityk Platformy.
Ryszard Petru powiedział, że podobne porozumienia będą zawierane w innych miastach wojewódzkich. „Uzgodniliśmy, że będziemy popierać najlepszych kandydatów, którzy mają szanse na zwycięstwo” – mówił szef Nowoczesnej. Powiedział, że opozycja szuka porozumienia, tego, co łączy, a nie dzieli. „Skuteczna, silna, zjednoczona opozycja wygra z PiS-em” – powiedział Ryszard Petru.

Politycy PO i Nowoczesnej zapowiedzieli też, że będą współpracowali na poziomie sejmików wojewódzkich. Zadeklarowali również, że na listy wyborcze będą zapraszać kandydatów niezależnych i przedstawicieli różnych stowarzyszeń.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)Naukowicz/dyd

COMMENTS

WORDPRESS: 0