Pomoc przez telefon dla osób w kryzysie psychicznym. Uruchomiono całodobową infolinię

Pomoc przez telefon dla osób w kryzysie psychicznym. Uruchomiono całodobową infolinię

Uruchomiono całodobową infolinię wsparcia dla osób, które przechodzą kryzys psychiczny. Pod telefonem czekają psycholodzy i psychiatrzy.

 

Kryzys psychiczny to ostre, przejściowe zakłócenie równowagi psychicznej. Może do niego dojść pod wpływem stresujących sytuacji i wydarzeń, które powodują zazwyczaj zakłócenie normalnego trybu życia. Osoby, które tego właśnie doświadczają i czują się bezsilni, mogą porozmawiać ze specjalistami czuwającymi pod telefonem specjalnej infolinii wsparcia. W tym gronie są psychologowie, psychiatrzy, prawnicy i pracownicy socjalni. Udzielają oni informacji o możliwościach uzyskania profesjonalnej, bezpośredniej pomocy w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Wspierają nie tylko telefonicznie, ale i poprzez email oraz czat. Z pomocy może skorzystać każda osoba bez względu na wiek czy miejsce zamieszkania. Centrum wsparcia dla potrzebujących takiej pomocy to projekt fundacji Itaka realizowany na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. Finansowany jest z pieniędzy Narodowego Programu Zdrowia.

Całodobowa infolinia wsparcia: 800-70-2222, email: porady@liniawsparcia.pl. Szczegółowe informacje na: www.liniawsparcia.pl

Agnieszka Jędrzejczak (aip)

COMMENTS

WORDPRESS: 0