PiS nie zamierza przyjmować posłów, którzy zostali usunięci z PO

PiS nie zamierza przyjmować posłów, którzy zostali usunięci z PO

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek powiedziała, że PiS nie zamierza przyjmować posłów, którzy zostali usunięci z PO za złamanie dyscpyliny partyjnej w głosowaniu nad obywatelskimi projektami dotyczącymi aborcji. Dziennikarze pytali w Sejmie o Marka Biernackiego, Joannę Fabisiak i Jacka Tomczaka. „Żadnych transferów nie planujemy, żadnych rozmów nie prowadzimy” – odpowiedziała Beata Mazurek. Dodała, że mówi o Prawie i Sprawiedliwości i nie wie co robią koalicjanci, czyli „Porozumienie” i „Solidarna Polska”.

Według Beaty Mazurek zachowanie posłów opozycji, którzy nie wzięli udziału w głosowaniach w sprawie zmian w ustawach dotyczących aborcji, chociaż byli w tym czasie w Sejmie, świadzy o tym, że opozycja mami Polaków.
Posłanka zauważyła, że „chodzą na „Czarne Protesty” i angażują się po stronie chociażby zwolenników liberalizacji ustawy aborcyjnej a z drugiej strony nie mają odwagi głosowania na sali plenarnej”. Według Beaty Mazurek obraz jest jednocznaczny i opozycja, szczególnie Platforma Obywatelska, mami Polaków.
Rzeczniczka powiedziała, że to co miało miejsce podczas środowych głosowań jasno pokazuje, że „kłamią i kręcą i co innego robią a co innego mówią”. Wyraziła nadzieję, że ten obraz zostanie utrwalony wśród Polaków.
Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt komitetu „Ratujmy Kobiety 2017” a projekt „#Zatrzymaj Aborcję” skierował do dalszych prac w komisji.
Pierwszy projekt przepadł ponieważ do skierowania go do dalszych prac zabrakło 9 głosów poparcia. Nowoczesna ukarała swoich posłów naganami i karami finansowymi a Platforma usunęła troje i zapowiedziała ukaranie klubowymymi karami pozostałych, którzy zagłosowali wbrew rekomendacji klubu.

IAR/I.Szczęsna/gaj

COMMENTS

WORDPRESS: 0