11.7 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

Piłka nożna – Holandia: remis Ajaxu, asysta Milika w meczu na szczycie

Piłkarze Ajaxu Amsterdam zremisowali na wyjeździe z Feyenoordem Rotterdam 1:1 (0:1) w meczu na szczycie 12. kolejki ekstraklasy Holandii. Przy bramce dla Ajaxu asystował Arkadiusz Milik.

Był to mecz lidera z wiceliderem Eredivisie. Gospodarze, którzy tracili 3 punkty do Ajaxu, objęli prowadzenie w 38. minucie po strzale Svena van Beeka.
Arkadiusz Milik, który nie znalazł się w wyjściowym składzie, wszedł na boisko na początku drugiej połowy. W 59. minucie reprezentant Polski podał Davy’emu Klaassenowi, który doprowadził do remisu.

Ajax utrzymał prowadzenie w tabeli; w 12 meczach zgromadził 29 punktów. Na drugie miejsce awansowali piłkarze PSV Eindhoven, którzy w innym niedzielnym meczu pokonali u siebie FC Utrecht 3:1 (1:0) i do lidera tracą 2 punkty. Feyenoord ma 26 punktów i spadł na 3. lokatę. O kolejny punkt gorsi są piłkarze Heraclesa Almelo. Tabelę zamyka zespół De Graafschap, który w 12 meczach zdobył zaledwie 2 punkty.