6.7 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

Oskar i Karolina na podium Olimpiady Tanecznej w Blackpool

Polonijne pary taneczne ponownie zachwyciły swoimi umiejętnościami jurorów. Rym razem pokazali oni klasę podczas Światowego Festiwalu Tańca w Blackpool w Anglii. Ta prestiżowa impreza nosi miano Olimpiady Tanecznej. Rokrocznie tysiące tancerzy spotyka się w pięknej hali widowiskowej Winter Gardens. Niepowtarzalną atmosferę podgrzewa na żywo grająca orkiestra. Każdego dnia odbywa się rywalizacja w różnych kategoriach tanecznych, wiekowych oraz stylach. Wzmagania trwają od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora. W tym roku udział w tej imprezie wzięli byli wychowankowie Joseph’s Dance Studio Józefa Pałki Oskar Wojciechowski i Karolina Hołody. W marcu bieżącego roku w Provo, Utha zdobyli po raz trzeci Mistrzostwo USA amatorów i przeszli w szeregi zawodowców.
Tegoroczny ich występ w Blackpool był pierwszym i do tego bardzo udanym startem wśród profesjonalistów. Gratulujemy Oskarowi i Karolinie tak udanego debiutu. Na parkiecie pokonali 200 par z całego świata zajmujac 2 miejsce w kategorii Rising Star Pro Ballroom. Inni wychowankowie Joseph’s Dance Studio też odnosili wcześniej wielkie sukcesy. W 2015 roku studio reprezentowali wówczas pięciokrotni mistrzowie świata w kat. Junior II i Under 21 Anna Kaczmarski i Patryk Płoszaj zajmując 2 miejsce w tańcach standardowych. Druga para to Sandra Spernacka i Stanislaw Pavlov w kat. Under 21 Standard uplasowali się na 26 pozycji ,oraz Raising Star Amatour 31 miejscu.