7.7 C
Chicago
piątek, 26 kwietnia, 2024

Oceanarium na Górnym Śląsku – czy inwestor wybierze Rudę Śląską?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Na Górnym Śląsku powstanie Oceanarium. Pod uwagę brane są trzy lokalizacje: Chorzów, Zabrze oraz Ruda Śląska. Inwestorem jest spółka PFI Global z Wrocławia, znana z budowy Afrykarium, mieszczącego się przy wrocławskim ZOO.

Wrocławskie Afrykarium przyciąga tłumy. W 21 basenach wypełniony 15 mln litrów wody mieszka 250 gatunków ryb. Stworzono tam unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Teraz przyszła kolej na Śląsk. Podobna inwestycja, obejmująca budowę Oceanarium, centrum odnowy zdrowia, hotelu, pasażu handlowego, centrum konferencyjnego i centrum medycznego powstania także w Świnoujściu. Chorzów, Zabrze czy Ruda Śląska? Te trzy miasta konkurują ze sobą o utworzenie Oceanarium. Budowa obiektu w Rudzie Śląskiej to kolejna szansa dla prężnie rozwijającego się miasta. Jak dowiedzieliśmy się w magistracie, rozmowy toczące się pomiędzy inwestorem a władzami miasta prowadzone są od grudnia.
Jeżeli inwestor wybierze Rudę Śląską, Oceanarium prawdopodobnie powstanie w Czarnym Lesie przy ul. 1 Maja, w bezpośrednim sąsiedztwie DTŚ oraz trasy N-S. Dobre skomunikowanie nieruchomości z trasami szybkiego ruchu i autostradami to warunek, jaki postawił inwestor. – Wykonaliśmy badania gruntu i mogę potwierdzić, że działka, którą proponujemy pod budowę Oceanarium jest bezpieczna, nie ma tam zagrożenia związanego ze szkodami górniczymi. Jednakże decyzja należy do inwestora. Jeżeli zostaniemy wybrani, czekają nas długie rozmowy – informuje Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej. Działka wytypowana pod inwestycję znajduje się w pobliży trasy N-S oraz DTŚ. Dobry dojazd to podstawa. – Taki warunek postawił inwestor.
We Wrocławiu w weekendy, kiedy tłumy odwiedzających wybierają się do ZOO i Afrykarium, pojawia się problem związany z korkowaniem się miasta. Inwestycja, która prawdopodobnie zostanie zrealizowana na Śląsku nie może powodować paraliżu komunikacyjnego – mówi Krzysztof Mejer. Ludzie muszą swobodnie dojechać i wyjechać. To ważne, zwłaszcza, że planowana inwestycja powinna przyciągnąć turystów nie tylko ze Śląska, ale i z Polski centralnej, czy nawet z Czech i ze Słowacji. – Rozmowy prowadzimy od pięciu miesięcy, ale przed nami jeszcze wiele spotkań i dyskusji. Za wcześnie mówić o szczegółach – komentuje ostrożnie Krzysztof Mejer. – Uważam, że dla naszego miasta to może być ogromna szansa. Dlatego staramy się, żeby inwestor zrealizował swoją inwestycję u nas – dodaje. Według nieoficjalnych informacji śląskie Oceanarium ma być większe niż to we Wrocławiu, a koszt budowy szacowany jest na 500 mln zł.

Magdalena Mikrut-Majeranek aip, Fot. Dreamstime.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520