13.8 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

NHL: 1000 punktów Crosby’ego – wyniki czwartkowych meczów

Sidney Crosby z Pittsburgh Penguins przekroczył granicę 1000 punktów w lidze NHL. 29-letni Kanadyjczyk zdobył gola na wagę zwycięstwa 4:3 nad Winnipeg Jets, osiągniętego po dogrywce przed własną publicznością.
Crosby trafił do bramki w 5. minucie dogrywki, a wcześniej miał 2 asysty i jego łączny bilans w NHL w punktacji kanadyjskiej (uwzględniającej bramki i asysty) wynosi 1002 punkty. Kanadyjczyk jest 86. w historii hokeistą, który osiągnął granicę 1000 punktów. W 757 meczach w NHL strzelił 369 bramek i miał 633 asysty.
Dzięki wygranej nad Winnipeg klub z Pittsburgha utrzymał 2. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej; ma 79 punktów i do prowadzącego Washington Capitals traci 5 punktów. Trzecie miejsce w tej konferencji zajmują hokeiści Columbus Blue Jackets – 77 pkt.

Na Zachodzie liderami są Minnesota Wild, którzy pokonali u siebie Dallas Stars 3:1 i mają 82 punkty. Kolejne miejsca w tej Konferencji zajmują Chicago Blackhawks (75 pkt.) i San Jose Sharks (74 pkt.).
Outsider Zachodu, a zarazem całej ligi, Colorado Avalanche przegrali na wyjeździe z Buffalo Sabres 0:2 i była to ich 40. porażka w 55. meczu sezonu. Ekipa z Colorado ma zaledwie 32 punkty i do bezpośrednio wyprzedzających ją Arizona Coyotes traci 15 pkt.

W derby Nowego Jorku Islanders pokonali Rangers 4:2, a dwie bramki dla zwycięzców strzelił Andrew Ladd.