Minister Streżyńska zapewnia: Postępuje cyfryzacja usług świadczonych przez państwo

Minister Streżyńska zapewnia: Postępuje cyfryzacja usług świadczonych przez państwo

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska zapewnia, że postępuje cyfryzacja usług świadczonych przez państwo. Resort pracuje nad wprowadzeniem usługi tak zwanych „mDokumentów”. „Chcemy by obywatel miał wszystkie dokumenty w jednym miejscu, którego zawsze pilnuje, a więc w telefonie” – powiedziała Anna Streżyńska w radiowej Jedynce.

Szefowa resortu cyfryzacji mówiła również, że obecnie w czterech miejscowościach w Polsce trwają również testy mobilnego dowodu osobistego. „Jadę do jednej z nich – Nowego Wiśnicza. 10 procent transakcji w Nowym Wiśniczu było dokonywanych za pomocą tego mobilnego dowodu osobistego” – mówiła minister.
Anna Streżyńska zapowiedziała również, że jej resort zamierza wprowadzić aplikacje, które będą obsługiwały mobilne wersje innych dokumentów, takich jak karta miejska, karta emeryta i rencisty, karta studenta, legitymacja uczniowska, czy karta dużej rodziny.
Oprócz tego, szefowa resortu cyfryzacji poinformowała, że budowany jest nowy portal gov.pl, na którym będą dostępne takie usługi, jak np. elektroniczny wniosek o zameldowanie na pobyt stały i czasowy, zaświadczenie o zameldowaniu, przypomnienie przez system o ważności dokumentów, wniosek o dopisanie do listy wyborców, czy rejestracja narodzin dziecka.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/PR1/MR/dyd

COMMENTS

WORDPRESS: 0