13.8 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

Liga Mistrzów – Zwycięstwa Juventusu i Sevilli

Juventus i Sevilla wygrały swoje pierwsze mecze 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Juventus pokonał na wyjeździe FC Porto 2:0 (0:0). Zespół z Turynu objął prowadzenie w 72. minucie, kiedy Ikera Casillasa pokonał Marko Pjaca, dwie minuty później drugą bramkę dla gości zdobył Dani Alves. Od 27. minuty Porto grało w „dziesiątkę” po tym, jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Alex Nicolao Telles.
Sevilla wygrała u siebie z Leicester City 2:1 (1:0). Bramki dla hiszpańskiej drużyny zdobyli Pablo Sarabia (25′) i Joaquin Correa (62′). Strzelec drugiego gola w 14. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Jedyne trafienie dla gości zanotował Jamie Vardy (73′). W składzie mistrzów Anglii zabrakło Bartosza Kapustki i Marcina Wasilewskiego.