13.8 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

Lekkoatletyka – MŚ: Udany dzień Polaków

Czwartek był udanym dniem dla Polaków podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata. Biało-czerwoni w komplecie przebrnęli eliminacje. Do finału w rzucie oszczepem awansował Marcin Krukowski, a w skoku wzwyż Kamila Lićwinko. Do półfinałów zakwalifikowali się: Joanna Jóźwik i Angelika Cichocka na 800 metrów oraz Marcin Lewandowski i Michał Rozmys na 1500 metrów.

Ozdobą wieczoru był finał biegu na 200 metrów mężczyzn. Złoty medal zdobył reprezentant Turcji Ramil Guliyev (20,09 sek.), który wyprzedził zawodnika z RPA Wayde’a van Niekerka (20,11 sek.) i Jereema Richardsa z Trynidadu i Tobago (20,11 sek.). W biegu na 400 metrów przez płotki złoty medal zdobyła Amerykanka Kori Carter (53,07 sek.). Druga była jej rodaczka Dalilah Muhammad (53,50 sek.), a trzecia Jamajka Ristananna Tracey (53,74 sek.). W trójskoku mężczyzn dwa pierwsze miejsca także zajęli lekkoatleci z USA – mistrzem świata został Christian Taylor (17,68 m), a wicemistrzem Will Claye (17,63 m). Brązowy medal wywalczył Portugalczyk Nelson Evora (17,19 m).

Liderem klasyfikacji medalowej jest USA z dorobkiem 6 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych medali. Polska nadal ma 4 krążki – złoty, dwa srebrne i brązowy, co daje nam czwarte miejsce.