Koncert Niepodległości i wręczenie nagród „Żeby Polska była Polską”

Koncert Niepodległości i wręczenie nagród „Żeby Polska była Polską”

Wieczorem w Warszawie odbędzie się Koncert Niepodległości i wręczenie nagród „Żeby Polska była Polską”. 

Ich pomysłodawcą jest Jan Pietrzak wraz ze swoją fundacją – Towarzystwem Patriotycznym. Satyryk, twórca Kabaretu pod Egidą, tłumaczy, że już po raz kolejny organizuje na kilka dni przed rocznicą 11 listopada Koncert Niepodległości, by upamiętnić to wielkie, radosne święto zwycięstwa. Dodaje, że Towarzystwo Patriotyczne powstało siedem lat temu, gdy poprzednia ekipa rządząca – jego zdaniem – niedostatecznie honorowała to święto . „A przecież to jest święto szczególne – święto zwycięstwa i trzeba o tym przypominać, bo w zalewie takiej propagandy zwanej pedagogiką wstydu przez dziesiątki lat się utarło, że Polacy spotykają się tylko na rocznicach i biadolą, a przecież myśmy wygrali swoją niepodległość” – podkreśla Jan Pietrzak.
Podczas koncertu będzie można usłyszeć orkiestrę Sinfonię Vivę pod dyrekcją Tomasza Radziwinowicza, Chór Reprezentacyjny Wojska Polskiego, a także aktorów Kabaretu Pod Egidą i samego Jana Pietrzaka. W programie, między innymi, pieśni legionowe. Podczas gali w Regent Warsaw Hotel zostaną także wręczone doroczne nagrody „Żeby Polska była Polską”.
Towarzystwo Patriotyczne wyróżnia nimi „ludzi, postawy i dzieła służące Polsce”. Jej laureatami w poprzednich latach byli, między innymi, Jarosław Kaczyński, Ewa Stankiewicz, Antoni Krauze, Marek Nowakowski, Jan Krzysztof Kelus, prof. Andrzej Nowak czy Jerzy Zelnik.
Towarzystwo Patriotyczne to fundacja powołana przez Jana Pietrzaka. Jej misją jest promowanie i wspieranie twórców, postaw i dzieł służących narodowi polskiemu. Organizuje też wydarzenia jak Polonez 3 Maja na placu Zamkowym, Mobilizacja w rocznicę wybuchu wojny, Wiec Poetów w obronie Adama Mickiewicza i Koncert Niepodległości.
Początek koncertu o godzinie 18.00.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Dorota Piotrowska/mt

COMMENTS

WORDPRESS: 0