Jarosław Kaczyński: „Potężne, międzynarodowe lotnisko jest nam bardzo potrzebne”

Jarosław Kaczyński: „Potężne, międzynarodowe lotnisko jest nam bardzo potrzebne”

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przekonywał w Radiu Białystok, że Polsce jest potrzebne duże lotnisko, z którego będzie można podróżować bezpośrednio do najodleglejszych zakątków świata.

Jarosław Kaczyński odniósł się do kwestii budowy regionalnego portu lotniczego w województwie podlaskim. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, duże centralne lotnisko powinno być inwestycją priorytetową.
Zwrócił uwagę, że lotniska w Pradze czy Wiedniu odprawiają znacznie większą liczbę pasażerów niż największe w Polsce warszawskie Okęcie. Jarosław Kaczyński podkreślił, że brakuje mu również połączeń z odległymi kontynentami. A taka sytuacja powoduje – jego zdaniem – że z warszawskiego lotniska najczęściej odbywa się loty do innych lotnisk, z których można kontynuować podróż. To sytuuje warszawski port w kategorii lotnisk prowincjonalnych – ocenił prezes PiS.
Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, do pytania o mniejsze regionalne lotniska można powrócić w kontekście wizji rozwoju infrastrukturalnego kraju. Jak zaznaczył prezes PiS, powinna ona przede wszystkim zakładać rozwój sieci autostrad i linii szybkiej kolei.
W ubiegłym roku warszawskie Okęcie obsłużyło blisko 13 milionów pasażerów. To najwięcej w całej jego historii. W tym samym czasie lotnisko w w Amsterdamie odprawiło 63 miliony pasażerów, w Monachium – 42 miliony, a w Pradze ponad 13 milionów.

IAR/PR Białystok/pgt.pl/mt/dw

COMMENTS

WORDPRESS: 0