Eliminacje do Mistrzostw Świata w Rosji zakończone. Wiemy, kto zagra w barażach

Eliminacje do Mistrzostw Świata w Rosji zakończone. Wiemy, kto zagra w barażach

We wtorkowy wieczór zakończona została ostatnia seria gier eliminacyjnych do mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku. Część drużyn zapewniła sobie bezpośredni awans, a część będzie musiała powalczyć jeszcze w barażach.

We wtorkowy wieczór 10 października zakończona została ostatnia seria gier eliminacyjnych do mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku. Część drużyn zapewniła sobie bezpośredni awans, a część będzie musiała powalczyć jeszcze w barażach. O sporym pechu mogą mówić Szwajcarzy, którzy przed ostatnią serią gier zajmowali pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej, z kompletem zwycięstw na koncie. W ostatnim meczu przegrali jednak z Portugalią, spadli na drugie miejsce i o awans do turnieju będą zmuszeni walczyć w barażach. [przycisk_galeria] Pierwsze miejsce i awans do mistrzostw świata zagwarantowały sobie: Francja, Portugalia, Niemcy, Serbia, Polska, Anglia, Hiszpania, Belgia i Islandia. W barażach powalczą natomiast: Szwajcaria, Włochy, Dania, Chorwacja, Szwecja, Irlandia Północna, Grecja i Irlandia. Słowacja nie zagra w barażach, jako najsłabszy zespół spośród tych, które zajęły drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Rosja, jako organizator imprezy, ma zapewnione miejsce w turnieju. W mistrzostwach świata nie zobaczymy między innymi ostatniego półfinalisty mistrzostw Europy, Walię.

Zabraknie także takich zespołów, jak Holandia, Chile czy USA. Losowanie czterech par barażowych odbędzie się 17 października w Zurychu. Mecze barażowe zaś zostaną rozegrane 9-11 oraz 12-14 listopada. Wówczas poznamy komplet drużyn, które wystąpią na mistrzostwach świata w Rosji. Dużo działo się także poza Europą. Do turnieju zakwalifikowały się: Brazylia, Urugwaj, Argentyna, Kolumbia, Japonia, Iran, Meksyk, Panama, Korea Południowa, Arabia Saudyjska, Egipt, Nigeria i Kostaryka. W barażach zagrają ze sobą Australia i Honduras, oraz Nowa Zelandia i Peru. Pierwsze spotkania barażowe tych zespołów odbędą się 6 listopada, natomiast rewanże 14 listopada. Kolejny sukces osiągnął napastnik reprezentacji Polski Robert Lewandowski. Zawodnik Bayernu Monachium został najlepszym strzelcem eliminacji w strefie europejskiej, z szesnastoma golami na koncie. Za swoimi plecami zostawił takich zawodników jak Cristiano Ronaldo czy Romelu Lukaku. Losowanie fazy grupowej będzie miało miejsce 1 grudnia w Moskwie. Turniej rozpocznie się 14 czerwca 2018 roku i potrwa aż do 15 lipca.

Paweł Gabriel (AIP)

COMMENTS

WORDPRESS: 0