11.7 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

Eliminacje Ligi Mistrzów. Pewne zwycięstwo Legii

Pierwszy krok wykonany, zostało jeszcze pięć. Legioniści bez problemów i zdecydowanie pokonali IFK Mariehamn (3:0). Gole dla Mistrza Polski strzelali Guilherme, Dominik Nagy i Kasper Hamalainen.

Legia kontrolowała mecz. Rywale przyzwoicie radzili sobie w ofensywie, ale w tyłach byli zagubieni. Dośrodkowywał Broź, strzelał Hamalainen, Andreas Vakila obronił, ale przy dobitce Dominika Nagya był bezradny. Mistrzowie Polski nie zwalniali tempa i przed przerwą zdobyli trzecią bramkę. Świetne prostopadłe zagranie Guilherme wykorzystał Hamalainen, który uprzedził swojego kolegę z czasów gry w Finlandii, kapitana IFK Janiego Lyyskiego i tzw. podcinką pokonał Vakilę.

Trzy bramki, kilka szans – nie było wątpliwości, kto jest lepszy. W drugiej połowie Legia tylko raz się pomyliła, gola strzelił Amos Ekhalie, ale był na pozycji spalonej i Andrew Dallas słusznie go nie uznał. Anthony Dafaa w ciągu kilku minut dostał dwie żółte kartki i musiał wcześniej opuścić boisko. Trener Jacek Magiera, wykorzystując korzystny wynik i osłabienie przeciwnika, zaczął oszczędzać zawodników, bo już w sobotę czeka ich wyjazdowe spotkanie w Zabrzu. Zmienił Michała Kopczyńskiego, Nagya i Guilherme, zastąpili ich Mateusz Szwoch, Sebastian Szymański i Łukasz Moneta. Właśnie Szwoch mógł zdobyć jeszcze dwie bramki. Najpierw przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy, a w kolejnej sytuacji nieczysto trafił w piłkę.

Gospodarze do końca starali się choćby o jednego gola, ale początkowy zapał zamienił się w bezradność. Legia kontrolowała mecz, mogła podwyższyć wynik, ale nie forsowała tempa. Zadanie wykonała w stu procentach.

Mecz rewanżowy  odbędzie się w warszawie 19 lipca o godz. 20.45.

IFK Mariehamn – Legia Warszawa 0:3 (0:3)

Bramki: Guilherme (k.) 8′, Nagy 40′, Hamalainen 44′

IFK MARIEHAMN: Vaikla – Friberg, Kojola, Lyyski, Maenpaa (Granlund 72′) – Span, Clement, Petrović (Sid 79′), Sellin (Wirtanen 87′) – Ekhalie, Kangaskolkka

Rezerwowi: Nordqvist, Granlund, Amani, Wirtanen, Sid, Mattsson, Karlstrom

LEGIA: Malarz – Broź, Dąbrowski, Jędrzejczyk, Hlousek – Guilherme (Szymański 64′), Kopczyński (Szwoch 57′), Mączyński, Moulin, Nagy (Moneta 63′) – Hamalainen

Rezerwowi: Cierzniak, Pazdan, Moneta, Makowski, Szymański, Szwoch, Sanogo

Źródło: legia.com