Były prezydent Senatu w Massachusetts w separacji z mężem po skandalu

Były prezydent Senatu w Massachusetts w separacji z mężem po skandalu

Stan Rosenberg, który do niedawna pełnił funkcję prezydenta Senatu w stanie Massachusetts, znajduje się w separacji ze swoim mężem Bryonem Hefnerem.

Rosenberg to pierwszy lider Senatu w Massachusetts, który otwarcie mówi o swoim homoseksualizmie. Z Hefnerem wzięli ślub we wrześniu 2016 roku w Cambridge. Parą byli od 2008.

Doradca byłego prezydenta potwierdził, że Rosenberg i Hefner już ze sobą nie mieszkają. Separacja może ułatwić Rosenbergowi powrót na stanowisko prezydenta Senatu. 68-latek ustąpił z niego w grudniu ubiegłego roku, gdy w dzienniku „Boston Globe” ukazał się artykuł, w którym czterech mężczyzn zarzucało Hefnerowi wykorzystywanie seksualne. Twierdzili też, że Hefner się przechwalał, iż ma wpływ na decyzje polityczne Rosenberga, czemu ten zdecydowanie zaprzeczył. O zarzutach wykorzystywania mówił w grudniu, że stanowią dla niego szok.

Przeciwko Hefnerowi toczy się kilka śledztw, w tym jedno prowadzone przez stanową prokurator generalną Maurę Healey. Hefner przechodzi obecnie leczenie od uzależnień.

(jj)

COMMENTS

WORDPRESS: 0