11.7 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

Bundesliga: Lewandowski strzela, Bayern wygrywa – wyniki

Robert Lewandowski strzelił trzy gole, a jego Bayern Monachium pokonał na własnym boisku Hamburger SV 8:0 w meczu 22. kolejki rozgrywek niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Polski napastnik grał tylko przez 57 minut, w drugiej połowie został zmieniony przez Renato Sanchesa.

Lewandowski zdobył bramkę z rzutu karnego w 24. minucie spotkania, kolejne gole strzelił w 42. i 54. minucie gry. To pozwoliło mu zrównać się w klasyfikacji strzelców z Pierre-Emerickiem Aubameyangiem. Napastnik Borussi Dortmund w sobotę pokonał bramkarza rywali dwa razy i tak jak Polak ma na koncie 19 bramek.
Pozostałe bramki dla Bayernu zdobyli: Arturo Vidal (17.), Douglas Santos (42.), David Alaba (56.), Kingsley Coman (65., 69.) i Arjen Robben (87.).

Zajmujące 2. miejsce w tabeli RasenBallsport Lipsk wygrało z FC Köln 3:1 i traci do Bayernu 5 pkt. Trzecia w tabeli Borussia Dortmund, w której cały mecz rozegrał Łukasz Piszczek, zwyciężyła na wyjeździe Freiburg 3:0 i do lidera traci 13 pkt.