Brat molestował 7-letnią siostrę. Trafi do poprawczaka?

Brat molestował 7-letnią siostrę. Trafi do poprawczaka?

Nastolatkowie, którzy w zeszłym tygodniu molestowali seksualnie siedmioletnią dziewczynkę przebywają w schronisku dla nieletnich. Grozi im poprawczak.

 

14-letni chłopak wraz ze swoim 16-letnim kolegą ze szczegółami opisali co zrobili siostrze 14-latka. Jak poinformował nas rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie sędzie Tomasz Szaj do stosunku płciowego najprawdopodobniej nie doszło, ale były inne czynności seksualne. – Dziewczynka poskarżyła się mamie, a ta zawiadomiła policję. Policja od razu skierowała sprawę do sądu rodzinnego. Sąd w zeszły piątek zdecydował o umieszczeniu na czas trwania postępowania tych chłopców w schronisku dla nieletnich. Przede wszystkim ze względu na to, żeby ich odizolować od tej dziewczynki – mówi sędzia Tomasz Szaj.

Sąd zarządził także terapię dla nastolatków. Sprawcy podczas przesłuchania ze szczegółami opowiedzieli co zrobili. Dziewczynka nie została jeszcze przesłuchana. – Musimy się do tego przygotować, przesłuchanie odbędzie się w obecności psychologów. Siedmiolatka już teraz jest pod ich opieką – dodaje sędzia Szaj. Bratu siedmioletniej Marysi i jego koledze grozi zakład poprawczy do ukończenia 21 lat. W rodzinie nie było wcześniej interwencji sądu czy policji. Niemniej w czasie przesłuchań okazało się, że podczas wakacji doszło do zdarzeń, które nie wychodziły poza krąg rodziny.

 

(AIP)

COMMENTS

WORDPRESS: 0