10.4 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

Agnieszka Radwańska odpadła z Wimbledonu

Agnieszka Radwańska zakończyła udział w Wimbledonie na czwartej rundzie.Na trawiastych kortach w Londynie Polka przegrała ze Swietłaną Kuzniecową 2:6, 4:6. Była to 14. wygrana Rosjanki w 18 starciu z naszą najwyżej notowaną tenisistką.

Radwańska zaczęła dobrze, od wygrania trzech pierwszych piłek, ale szybko przegrała siedem kolejnych. Mecz równie szybko wymknął się „Isi” spod kontroli. Zrobiło się 0:4, a statystyka wygrany piłek była w tym momencie dla Polki bezwzględna (1 do 11). Po 34 minutach nasza zawodniczka przegrała zasłużenie pierwszego seta 2:6.

W drugiej partii nasza gwiazda walczyła, jak mogła. Niezwykle trudno przychodziło jej wygrywanie gemów przy swoim podaniu. Jeden z nich trwał aż 12 minut. Za to Kuzniecowa załatwiała sprawę przy serwisie w góra dwie minuty. Wyrównana walka trwała tylko do stanu 3:3. Rosjanka w końcu uzyskała brejka i nie wypuściła już przewagi do końca. Jej zwycięstwo 6:2, 6:4 było jak najbardziej zasłużone. Polka może wracać do domu z podniesioną głową. Na ten moment zrobiła w Wimbledonie tyle, ile mogła.

Swietłana Kuzniecowa – Agnieszka Radwańska 6:2, 6:4