9.8 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Życie to nie bajka – „Sami swoi. Początek” od piątku w kinach

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sami swoi. Początek” od piątku w kinach. To jest film o dzieciństwie, pierwszych zawodach miłosnych, o uświadamianiu sobie tego, że życie to nie jest bajka – powiedział PAP.PL reżyser filmu Artur Żmijewski.

 

W czwartek, 15 lutego, w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu „Sami swoi. Początek” w reżyserii Artura Żmijewskiego. W wydarzeniu wzięli udział twórcy i aktorzy m.in. Mirosław Baka (Ziębicki), Adam Bobik (Kazimierz Pawlak) i Anna Dymna (Pecynicha). „Losy rodów Kargulów i Pawlaków przed przesiedleniem z Kresów na Ziemie Odzyskane” – czytamy w opisie fabuły filmu.

 

Żmijewski pytany przez PAP.PL jak ocenia swój debiut jako reżysera pełnometrażowego filmu fabularnego, odpowiedział, że zostawia to widzom. „Pierwsze projekcje wzbudziły nasze bardzo duże zadowolenie. Ludzie reagują na ten film bardzo żywo, bardzo dobrze go komentują” – dodał.

 

„To jest film przede wszystkim o dzieciństwie, o młodości, o dorastaniu, dojrzewaniu, o pierwszych miłościach, pierwszych zawodach miłosnych, o uświadamianiu sobie tego, że życie to nie jest bajka. Mimo, że pokazujemy ten bajkowy trochę świat” – mówił. „Od początku najważniejszy był dla mnie dobór obsady. Wiedziałem, ze to jest 'gwarant sukcesu'” – dodał Żmijewski.

Jak przekazał, „były pomysły, abym zagrał w tym filmie, ale to nie były moje pomysły”. „Ja od początku pomyślałem sobie, że powinienem zająć się tylko reżyserią w tym wypadku. Żartobliwie powiedziałem kiedyś, że jedyną rolą, którą mógłbym zagrać to byłby ksiądz, ale oczywiście to był tylko żart” – śmiał się.

 

Adam Bobik przyznał w rozmowie z PAP.PL, że jako największe wyzwanie w trakcie przygotowań do swojej roli w tym filmie postrzega „znalezienie charakterystycznego śmiechu Pawlaka”. Pytany o efekt, ocenił, że „mogło być lepiej”. „Moja postać jest o tym, że człowiek jest bezsilny wobec życia i nie kontroluje swojego życia, a Pawlak mimo wszystko cały czas próbuje szarpać się z tym życiem” – mówił aktor.

 

Anna Dymna powiedziała PAP.PL, że „powrót do 'Samych Swoich’ to niezwykła, pełna wzruszeń podróż w czasie”. Dodała, że przyjmując tę rolę „chciała oddać hołd”.

 

Mirosław Baka ocenił, że „miał dobrą sytuację”. „Moja postać nie pojawia się w następnych, znanych już polskim widzom częściach. W związku z tym mogłem sobie popracować nad postacią tak, że ona się w filmie zaczyna i w tym miejscu się kończy” – wyjaśnił. „Natomiast scenariusz jest tak doskonale napisany, (…) że czytając te sceny ja już sobie wyobrażałem tego faceta, którego gram” – dodał.

 

Film „Sami swoi. Początek” w Stanach Zjednoczonych wyświetlany będzie od 23 lutego.

Zapraszamy:
👉 23 – 25 lutego – Pickwick Theater w Park Ridge, IL
👉 25 lutego – Rutgers Cinema w Piscataway, NJ
👉 25 lutego – Picture Show w Berlin, CT
👉 2 marca – Hawthorne Theatres w Hawthorne, NJ
👉 2 marca – Pocono Cinema w East Stroudsburg, PA
👉 3 marca – Scandinavia House w Nowym Jorku, NY
👉 3 marca – Lakewood Ranch Cinema, Lakewood Ranch, FL
👉 9 marca – Savor Cinema Fort Lauderdale, FL
Więcej informacji i bilety na mojbilet.com

(PAP) Autorka: Katarzyna Herbut

 

kh/ pat/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520