Służby porządkowe Chicago po raz pierwszy wykorzystały nowe przepisy uchwalone w tym tygodniu przez Radę Miasta. Dzięki uzyskanym właśnie uprawnieniom mogły zatrzymać i zarekwirować autobus, który wiózł do Wietrznego Miasta kolejną grupę migrantów.
Rada Miasta pozwoliła na konfiskowanie autobusów, które nie uzyskały pozwolenia od Departamentu Transportu w Chicago i nie wysadzają migrantów w wyznaczonych strefach, ale w całkiem przypadkowych miejscach. Zdaniem burmistrza Brandona Johnsona, taki krok pozwoli lepiej zadbać o uchodźcach i udzielić im wymaganej pomocy.
Biuro burmistrza poinformowało, że konfiskata może spotkać wiele autobusów, ponieważ władze spodziewają się kolejnej fali migracyjnej.