20.7 C
Chicago
sobota, 13 kwietnia, 2024

Zamieszki na Kapitolu winą Facebooka? Analityk danych zdemaskowała giganta. Będzie zeznawać w Kongresie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Analityk danych, który został ujawniony w niedzielę, jako demaskator Facebooka, mówi, że ilekroć pojawiał się konflikt między dobrem publicznym a korzyściami dla firmy, gigant mediów społecznościowych wybierał własne interesy.

Frances Haugen została zidentyfikowana w niedzielnym wywiadzie „60 Minutes”, jako kobieta, która anonimowo złożyła skargi do federalnych organów ścigania, że ​​własne badania firmy pokazują, jak Facebook potęguje nienawiść i dezinformację.

Haugen rozpoczęła pracę w Facebook w 2019 roku. Przedtem pracowała dla Google i Pinterest. Chciała zatrudnić się w firmie, która walczy z dezinformacją, ponieważ stracił przyjaciela z powodu internetowych teorii spiskowych.

„Facebook raz po raz pokazuje, że przedkłada zysk nad bezpieczeństwo” – powiedziała. Haugen, która będzie zeznawać przed Kongresem w tym tygodniu, powiedziała, że ​​ma nadzieję, że poprzez wystąpienie rząd wprowadzi przepisy regulujące działalność firmy.

Powiedziała, że ​​Facebook przedwcześnie wyłączył zabezpieczenia mające na celu udaremnienie dezinformacji i podburzania tłumu po tym, jak Joe Biden pokonał Donalda Trumpa w zeszłym roku, twierdząc, że przyczyniło się to do śmiertelnej inwazji na Kapitol z 6 stycznia.

Kwestią sporną są algorytmy, które zarządzają tym, co pojawia się w kanałach informacyjnych użytkowników i w jaki sposób faworyzują nienawistne treści. Haugen powiedział, że zmiana w przepływie treści w 2018 r. przyczyniła się do większego podziału i złej woli w sieci rzekomo stworzonej w celu zbliżenia ludzi.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520