12.9 C
Chicago
poniedziałek, 21 kwietnia, 2025

Zainteresowanie szczepionkami szybko słabnie. Będzie rządowe uderzenie propagandowe

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zainteresowanie szczepionkami szybko słabnie. Rząd szuka sposobów, jak zachęcić Polaków – pisze „Rzeczpospolita” na pierwszej stronie czwartkowego wydania.

Gazeta zapowiada, że wyraźnie ma przyspieszyć akcja promocyjna szczepień. Cytuje odpowiedzialnego za Narodowy Program Szczepień ministra Michała Dworczyka, który mówi, że „w piątek na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego będziemy proponować samorządowcom kolejne działania, których celem jest zmobilizowanie Polek i Polaków do szczepień.”

 

„Samorządowcy nie odmówią pomocy. – Będziemy współpracować – zapewnia Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich. – Już dwa tygodnie temu zwróciliśmy się do ministra z pomysłem utworzenia funduszu, który miałby być wykorzystany do promocji akcji szczepień. Trzeba zapukać bezpośrednio do drzwi Polaków – tłumaczy” – czytamy w gazecie.

 

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych Michał Sutkowski podkreśla, że potrzebny jest solidny system zachęt, jak np. w Wałbrzychu. To m.in. tańsze bilety na komunikację miejską. W jego ocenie ważną rolę spełnią także paszporty covidowe ułatwiające wyjazd za granicę. (PAP)

 

wnk/ robs/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

👇 P O L E C A M Y 👇

Koniecznie zobacz nowy Polonijny Portal Społecznościowy "Polish Network v2,0"