28.3 C
Chicago
poniedziałek, 20 maja, 2024

Wzmocnienie kontroli bezpieczeństwa w Highland Park

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nową rzeczywistość po powrocie do szkoły zastaną już niebawem uczniowie Highland Park High School. Po wielu dyskusjach Rada Edukacji Okręgu Szkolnego nr 113 zgodziła się na wzmocnienie środków bezpieczeństwa w placówce.

Mowa jest między innymi o systemie wykrywania broni i innych metalowych przedmiotów, które mogą stanowić zagrożenie dla uczniów. Ich instalacja była omawiana przez wiele tygodni na wniosek rodziców, którzy byli zaniepokojeni poziomem bezpieczeństwa – zwłaszcza w kontekście ubiegłorocznej masakry na paradzie 4-go Lipca, a także tegorocznych strzelanin i przypadków wnoszenia broni do szkół.

Zdaniem przedstawiciela Okręgu 113 Township High School, nowy system ma zminimalizować możliwość wystąpienia takich przypadków. Kurator Bruce Law zaznaczył, że procedura wejścia do szkoły z punktu widzenia uczniów zmieni się jedynie minimalnie. W dalszym ciągu będą musieli okazać identyfikator, a następnie przejdą przez nowo zainstalowane bramki bezpieczeństwa. Urządzenia mają nie reagować na klucze, czy telefony komórkowe w kieszeniach.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520