20.5 C
Chicago
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Wziął 30 tys. łapówki, CBA zatrzymało go na gorącym uczynku

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało na gorącym uczynku – po przyjęciu łapówki – pracownika bytomskiego oddziału Spółki Restrukturyzacji Kopalń – dowiedziała się PAP. Na wniosek śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej sąd aresztował go na trzy miesiące.

Funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA zatrzymali mężczyznę w Bytomiu – złapano go w czwartek po południu chwilę po tym, jak miał przyjąć 30 tys. zł gotówką – poinformował we wtorek PAP wydział komunikacji społecznej Biura.

 

Dział prasowy Prokuratury Krajowej podał, że zatrzymany przez CBA, to inspektor nadzoru inwestorskiego w SRK SA – Kopalni Węgla Kamiennego „Centrum” Oddział w Bytomiu Dariusz K. Łapówkę miał przyjąć od przedstawiciela firmy wykonującej usługi dla SRK.

 

Według śledczych łapówka miała być korupcyjnym wynagrodzeniem za udzielanie zleceń na rzecz wręczającego i za dokonywanie odbioru prac budowlanych – Dariusz K. miał nie składać do nich zastrzeżeń. Z ustaleń CBA wynika, że był to dopiero początek planowanej dalszej przestępczej współpracy pracownika – zaznaczył w rozmowie z PAP wydział.

 

Zatrzymanemu przez CBA mężczyźnie w śląskim wydziale zamiejscowym departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach postawiono zarzuty korupcyjne – przyjęcia łapówki w zamian za nadużycie udzielonych mu uprawnień inspektorskich i niedopełnienia ciążących na nim obowiązków, co mogło wyrządzić szkodę majątkową SRK. Na wniosek prokuratora sąd aresztował go na trzy miesiące.

 

Za takie przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.

 

CBA i prokuratura apelują, by wszystkie osoby, które wręczyły korzyść majątkową K. lub mogą być same uwikłane w korupcyjny proceder zgłosiły się do nich. Jeśli poinformują o korupcji, zanim śledczy się sami o niej dowiedzą, i ujawnią wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, skorzystają z tzw. klauzuli niekaralności za łapownictwo.(PAP)

 

autorzy: Aleksander Główczewski, Bartłomiej Figaj

 

ago/ bf/ jann/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520