21 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Wraca spór o kamery na światłach w Oakbrook Terrace

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Grupa mieszkańców Oakbrook Terrace protestuje przeciwko ponownemu uruchomieniu kamer monitorujących przejazd na czerwonym świetle. W poniedziałek sąd nakazał reaktywację monitoringu po zawieszeniu związanym z niejasnymi wydarzeniami towarzyszącymi ich instalacji.

Poprzedni burmistrz miasteczka przyznał się do wzięcia łapówki w wysokości 88 tysięcy dolarów od firmy obsługującej kamery. Zdaniem grupy mieszkańców już sam ten fakt powinien dyskredytować ich działanie. A do tego dochodzi jeszcze wątpliwa, zdaniem mieszkańców, motywacja przyświecająca działaniu urządzeń. Twierdzą, że służą one do wyciągania pieniędzy z kieszeni kierowców.

„To alternatywny podatek, który nakładają na kierowców” – powiedział Mark Wallace, który przewodzi grupie Citizens to Abolish Red Light Cameras. „Kierowcy i ludzie nie powinni dać się nabrać, że ma to coś wspólnego z bezpieczeństwem”.

Odpowiada mu burmistrz Oak Brook Terrace Paul Esposito, który twierdzi, że kamery powinny działać właśnie ze względu na bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Powołuje się jednocześnie na dane mówiące o spadku ilości zdarzeń drogowych w czasie, gdy kamery są aktywne.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520