18.1 C
Chicago
środa, 17 kwietnia, 2024

Wojna o okna życia. Aktywistka anty-aborcyjna pozywa innego działacza pro-life

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dwoje aktywistów anty-aborcyjnych z Florydy wypowiedziało sobie wojnę domową o tzw. baby boxes, czyli specjalne urządzenia, w których kobiety niechcące wychowywać swoich nowonarodzonych dzieci, mogą bezpiecznie i bez zobowiązań je tam pozostawić. Jeden z aktywistów stwierdził, że baby boxes nie są w jego opinii dobrym pomysłem. Pomysłodawczyni i realizatorka „pudełek życia” pozwała go twierdząc, że ją zniesławił.

Znana działaczka pro-life Monica Kelsey wytoczyła przeciwko innemu aktywiście anty-aborcyjnemu, Nickowi Silverio, pozew o zniesławienie. Pomysłodawczyni i realizatorka „Safe Haven Baby Boxes” – specjalnych urządzeń przypominających w swoich założeniach polskie okna życia – twierdzi, że krytyczne wypowiedzi Silverio zniechęciły „kilka remiz strażackich” na Florydzie do zainstalowania u siebie jej urządzeń.

„Safe Haven Baby Boxes” to urządzenia, w których matki niechcianych noworodków mogą pozostawić je bez zobowiązań, jeżeli nie mogą lub nie chcą ich wychowywać. Realizowana przez Kelsey sieć baby boxes nie podoba się Silverio, który uważa, że jest to „niewłaściwy” sposób oddawania dzieci.

Spór jest o tyle nietypowy, że Silverio jest szefem organizacji A Safe Haven for Newborns z siedzibą w Miami, która również skupia się na działalności pro-life, a konkretnie odwodzeniu kobiet od usuwania ciąży.

W pozwie przeciwko Silverio, Kelsey zarzuca mu, że zniesławił ją w czasie rozmów z przedstawicielami różnych wydziałów straży pożarnej na Florydzie w lipcu ubiegłego roku. Szef organizacji pro-life miał przedstawić „fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia”, których efektem miało być zniechęcenie strażaków do współpracy z nią.

W rozmowie z przedstawicielami Straży Pożarnej, przy której Kelsey nie była obecna, Silverio miał powiedzieć m.in., że baby boxes  „nie są zgodne z kodem”, są zawodne i potencjalnie niebezpieczne, a nawet, że mogą być wykorzystane przez terrorystów do podłożenia bomby w remizie strażackiej lub szpitalu.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520