20.7 C
Chicago
sobota, 13 kwietnia, 2024

Włochy/ Najcięższy od 15 lat sezon zachorowań na grypę – ogłosiło krajowe stowarzyszenie mikrobiologów klinicznych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Obecny sezon grypy i innych infekcji dróg oddechowych jest we Włoszech najcięższy od 15 lat – ogłosiło krajowe stowarzyszenie mikrobiologów klinicznych. W tym roku doszło do połączenia ponad 8 milionów przypadków grypy oraz innych zachorowań, w tym na Covid-19.

W wydanym we wtorek komunikacie stowarzyszenia podkreślono, że w rezultacie zmian pogodowych i jednoczesnego krążenia różnych patogenów w minionych dwóch tygodniach we Włoszech zanotowano wysoki wskaźnik zachorowań – około 17 przypadków na tysiąc mieszkańców.
“Mamy do czynienia z najcięższym sezonem zimowym w ostatnich 15 latach, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci i najsłabszą część populacji” – zaznaczył prezes stowarzyszenia mikrobiologów klinicznych Pierangelo Clerici. Potwierdził tym samym wcześniejsze opinie środowisk lekarskich oraz informacje ze szpitali i stacji pogotowia we Włoszech, przeżywających rekordowe oblężenie.
Clerici zwrócił uwagę na to, że jednocześnie rozprzestrzeniają się wirusy grypy, szczególnie A/H1N1, poza tym kolejny wariant SARS-CoV-2 oraz syncytialny wirus oddechowy – RSV.
„To wszystko sprawia, że placówki medyczne są pod wielką presją” – stwierdził ekspert.
Według specjalistów do tak dużej fali zachorowań przyczyniła się również niewielka liczba szczepień przeciwko grypie i Covid-19.
Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

 

sw/ ap/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520