26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Włochy/ Czy upały przyniosą kres turystyki? Polemika z niemieckim ministrem zdrowia

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Niemiecki minister zdrowia Karl Lauterbach wywołał irytację we Włoszech, gdy podczas wakacji w tym kraju stwierdził, że turystyka w tej części Europy „nie ma przyszłości”, jeśli będą tam utrzymywać się takie upały, jak obecnie. „Zmiany klimatyczne nie dotyczą tylko południa Europy, ale całej planety” – odpowiedziała mu włoska minister turystyki Daniela Santanche.

O polemice informują włoskie gazety i telewizja.
Lauterbach, lekarz epidemiolog, relacjonował swoje włoskie wakacje w mediach społecznościowych.
Odnosząc się do rekordowych upałów panujących we Włoszech napisał: „Jeśli będzie tak dalej, te destynacje wakacyjne nie będą miały długoterminowo przyszłości. Zmiany klimatyczne niszczą Europę południową”.
Podczas podróży między Toskanią a Bolonią wyraził też opinię, że nadchodzi koniec pewnej ery.
Zwiedzając bazylikę w Sienie poradził zaś: „Kościoły powinny być otwarte podczas fal upału przez cały dzień i oferować schronienie” przed nim.
Następnie ogłosił, że musi opóźnić przyjazd do Rzymu z powodu panującej tam temperatury powyżej 40 stopni. Kiedy wreszcie niemiecki minister zdrowia dotarł do Wiecznego Miasta, z ulgą poinformował, że jest 36 stopni i trochę wiatru.
Jego wcześniejsze stwierdzenia na temat upałów nie spodobały się włoskiej minister turystyki Danieli Santanche.
W udzielonej mu odpowiedzi podkreśliła: „Dziękuję niemieckiemu ministrowi zdrowia za to, że wybrał Włochy jako cel turystyczny”.
Zaznaczyła zarazem, że Italia jest ulubionym krajem wybieranym przez Niemców na wakacje i dodała: „Czekamy na ministra ponownie w przyszłości”.
Zapewniła też: „Jesteśmy świadomi trwających zmian klimatycznych, które – przypominam – nie dotyczą tylko Europy południowej, ale całej planety”.
Minister poinformowała, że opracowany krajowy plan rozwoju turystyki sprawi, że oferta Italii będzie atrakcyjna i zrównoważona przez cały rok.
Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ zm/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520