8.5 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Władze Kanady ukarały dwóch obywateli USA za przedstawienie fałszywych świadectw szczepień

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Władze Kanady ukarały dwóch obywateli USA za wylegitymowanie się fałszywymi świadectwami szczepień przeciw COVID-19. Każdy z nich ma zapłacić prawie 20 tysięcy dolarów kanadyjskich czyli około 25 tysięcy dolarów amerykańskich.

 

Z podanych informacji wynika, że dwóch obywateli Stanów Zjednoczonych, których nazwisk nie podano przybyło z USA do Kanady w ubiegłym tygodniu. Przedstawione przez nich dokumenty to fałszywe zaświadczenie szczepień i dowód na rzekome przejście przed wyjazdem testu na koronawirusa.

W styczniu Kanada wprowadziła wymagania, zgodnie z którymi każdy podróżny przed wejściem na pokład samolotu musi przedstawić negatywny wynik testu na   obecność koronawirusa. Ponadto wszyscy przybywający do Kanady muszą zatrzymać się na trzy noce w hotelu zatwierdzonym przez władze tego kraju lub do czasu uzyskania negatywnego testu na COVID-19. Pobyt w wyznaczonym hotelu może kosztować nawet 1500 dolarów kanadyjskich.

Departament zdrowia Kanady przypomina, że wymaga od wszystkich podróżnych udzielania odpowiedzi zgodnych z prawdą a podawanie fałszywych danych zagrożone jest wysokimi karami.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520