-0.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

W środę ma ruszyć budowa miasteczka namiotowego dla migrantów w Brighton Park

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rozpoczyna się budowa zimowego kompleksu namiotowego w Brighton Park. Będzie on schronieniem dla ponad 2 tysięcy migrantów, którzy przybyli w ciągu ostatnich miesięcy do Chicago.

 

Od tygodni mieszkańcy dzielnicy Brighton Park protestują przeciw ulokowaniu tu azylantów. We wtorek na plac budowy przy 38 ulicy i California Avenue przyjechała duża ciężarówka z platformą, na której znajdowały się przedmioty oznaczone jako „namiot #1 billeting”, co oznacza tymczasowe schronienie.

Wprawdzie władze miasta poinformowały, że prace przy budowie mają rozpocząć się w środę jednak już we wtorek widać było ekipy pracujące przy instalacji konstrukcji. Kontrowersje wobec wyboru tego miejsca związane są także z możliwością potencjalnego zanieczyszczenia gruntu.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej burmistrz Brandon Johnson powiedział, że trwa ocena środowiskowa, a pełny raport ma być dostępny do końca tygodnia. Lokalizacja przy 38 ulicy i California Avenue wywołała publiczną krytykę i pozew ze strony mieszkańców.

Johnson twierdzi, że odbył się szereg spotkań z mieszkańcami, konferencje prasowe a umowa znana jest już od września. Wtedy to miasto podpisało kontrakt o wartości 29 milionów dolarów z prywatną firmą GardaWorld na stworzenie obozu bazowego „miasta namiotowego” dla migrantów.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520