5.4 C
Chicago
środa, 24 lutego, 2021

W Illinois podano w ciągu jednego dnia ponad 53 tysięce dawek szczepionki przeciw koronawirusowi

Popularne

We wtorek przeciw koronawirusowi zaszczepiono w Illinois rekordową liczbę osób. Gubernator J.B. Pritzker podczas wczorajszej konferencji prasowej powiedział, że podano ponad 53 tysiące dawek szczepionki.

 

Dodał, że mimo limitowanej ilości szczepionki udaje się ją sprawnie przekazywać do miejsc gdzie jest aplikowana. Z danych stanowego departamentu zdrowia wynika, że do tej pory w Illinois podano ponad 773 tysiące dawek szczepionki z tego blisko 118 tysięcy otrzymali podopieczni ośrodków opiekuńczych dla seniorów.

Średnio dziennie od grudnia w naszym stanie   podaje się ponad 33 tysiące dawek tego preparatu. Gubernator Pritzker zaprzeczył twierdzeniu, jakoby Illinois zostawało w tyle za pozostałymi stanami w dystrybucji szczepionki.

Z danych „New York Times” wynika, że Illinois jest dopiero na 44. miejscu wśród 50 stanów pod względem zaszczepionych osób. Nasz stan uplasowano z kolei na 43. miejscu pod względem rozdysponowanych dawek szczepionki. Illinois podało zaledwie 48 procent z otrzymanych dawek.

Dodajmy, że zgodnie z danymi do wtorku Illinois otrzymało ponad 1.790 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19 z tego ponad 537 tysięcy przyznano w ramach federalnego programu, w którym uczestniczą apteki.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane