11.8 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

W. Brytania/ Pałac Buckingham pośrednio odniósł się do uwag o kolorze skóry dziecka Harry’ego i Meghan

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Pałac Buckingham opublikował w nocy z wtorku na środę wspólne zdjęcie króla Karola III, królowej Camilli oraz następcy tronu księcia Williama i jego żony księżnej Kate, które jest pośrednią odpowiedzią na przypomnianą sprawę uwag co do koloru skóry przyszłego dziecka księcia Harry’ego i księżnej Meghan.

Sprawa ta wróciła 28 listopada wraz z ukazaniem się w Wielkiej Brytanii i kilku innych krajach książki „Endgame” Omida Scobiego. W jej holenderskiej edycji ujawniono – zapewne wskutek błędu wydawniczego – kto miał wyrażać obiekcje co do koloru skóry Archiego. O tym, że takie uwagi padły ze strony kogoś w rodzinie królewskiej powiedzieli Harry i Meghan w marcu 2021 r. w głośnym wywiadzie udzielonym amerykańskiej dziennikarce Oprah Winfrey. Nie wskazali wówczas o kogo chodzi, choć zastrzegli, że nie byli to ani królowa Elżbieta II, ani jej mąż, książę Filip.
Wprawdzie holenderskie wydawnictwo jeszcze w dniu ukazania się książki wycofało ją ze sprzedaży, ale i tak wyszło na jaw, że osobami wyrażającymi uwagi co do koloru skóry dziecka Harry’ego i Meghan byli ówczesny następca tronu, a obecnie król Karol III oraz księżna Kate.
Ani Pałac Buckingham, ani Pałac Kensington nie odniosły się w żaden oficjalny sposób do tej kwestii, choć według brytyjskich mediów rozważają podjęcie kroków prawnych. Ale jak podkreślają media, opublikowane zdjęcie, które wykonane zostało we wtorek przed dorocznym przyjęciem dla dyplomatów w Pałacu Buckingham, jest pośrednią odpowiedzią i ma być zademonstrowaniem jedności wobec stawianych w książce zarzutów.
Scobie w swojej książce twierdzi też, że monarchia walczy o przetrwanie, a wśród kilku kontrowersyjnych tez zawartych w niej jest m.in. to, że Karol III nie potrafi skupić wokół siebie rodziny i nią kierować, a jego relacje ze starszym synem, księciem Williamem wcale nie są tak dobre, jak wyglądają publicznie. Po ukazaniu się „Endgame” brytyjskie media wskazały, że prezentuje ona bardzo jednostronny – korzystny dla Harry’ego i Meghan – punkt widzenia, i przypomniały, że Scobie jest współautorem niemal hagiograficznej książki poświęconej tej parze „Finding Freedom”.

 

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520