16.9 C
Chicago
poniedziałek, 12 maja, 2025

W Arizonie powstanie kolejna fabryka półprzewodników. TSMC dostanie 6 mld dolarów od USA

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zgodnie z oświadczeniem Amerykańskiego Departamentu Handlu – tajwański gigant branży półprzewodnikowej TSMC otrzyma z budżetu Stanów Zjednoczonych 6 miliardów dolarów na budowę trzeciej fabryki chipów w Arizonie.

Urzędnicy federalni poinformowali w poniedziałek o ogłoszeniu przez TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company) ekspansji swojej spółki zależnej w Arizonie. Tajwańska inwestycja w Stanie Wielkiego Kanionu ma opiewać na łącznie 25 miliardów dolarów.

W tej kwocie znajdzie się 6 miliardów dolarów z budżetu federalnego w ramach ustawy CHIPS Act.

„Dzięki tej inwestycji TSMC zbuduje również trzecią fabrykę chipów w Phoenix, zwiększając łączną wartość inwestycji w Arizonie do 65 miliardów dolarów i tworząc ponad 25 000 nowych, bezpośrednioch miejsc pracy w [obszarze] budownictwa i produkcji, a także tysiące pośrednich miejsc pracy. Zakłady te będą produkować najbardziej zaawansowane półprzewodniki na świecie, dzięki czemu do 2030 r. będziemy na dobrej drodze do osiągnięcia 20% produkcji najnowocześniejszych półprzewodników na świecie” – przekazał w oświadczeniu Biały Dom.

Media donosiły niedawno, że TSMC opóźniło powstanie drugiej fabryki w Arizonie. Ta miałaby powstać dopiero w 2027, a nawet 2028 roku. Tajwański gigant informował wprost, że chce ocenić ewentualne zachęty, które „może zapewnić rząd USA”.

Red. JŁ

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

👇 P O L E C A M Y 👇

Koniecznie zobacz nowy Polonijny Portal Społecznościowy "Polish Network v2,0"