18.4 C
Chicago
piątek, 6 czerwca, 2025

Ustalono sprawcę zabójstwa matki i córki w Gruszewni. Znamy szczegóły zbrodni

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Policja i prokuratura wiedzą już, kto w sierpniu br. zabił matkę i córkę we wsi Gruszewnia niedaleko Kłobucka (Śląskie). Zarzuty w tej sprawie przedstawiono 42-letniemu sąsiadowi ofiar. Jest podejrzany o zabicie obu kobiet i zgwałcenie młodszej z nich. Przyznał się do winy.

Informację o ustaleniu sprawcy i przedstawionych mu zarzutach przekazał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek. To ta jednostka prowadzi śledztwo wspólnie z Wydziałem Kryminalnym komendy wojewódzkiej w Katowicach.

 

Zwłoki 70-letniej kobiety i jej 48-letniej córki znalazł 9 sierpnia w ich domu bliski ofiar. Ofiary miały na ciałach liczne rany, zadane ostrym narzędziem. Późniejsza sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu 48-latki był mechaniczny uraz głowy, a starszej z kobiet – gwałtowne uduszenie.

 

„Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 42-letniego mężczyznę, będącego sąsiadem pokrzywdzonych kobiet. Przyczyną zatrzymania tego mężczyzny był fakt, że zeznania, które złożył w toku śledztwa były sprzeczne z innymi zebranymi dowodami” – powiedział prok. Ozimek.

 

„Podejrzany usłyszał zarzuty dokonania zabójstw dwóch kobiet w nocy z 7 na 8 sierpnia br. na skutek zadania pokrzywdzonym licznych ciosów nożem, przy czym zabójstwo 48-latki było połączone ze zgwałceniem. Przesłuchany przez prokuratora, przyznał się do popełnienia tych zbrodni. W złożonych wyjaśnieniach nie odnosi się jednak do motywów swego postępowania, zasłaniając się niepamięcią spowodowaną stanem nietrzeźwości” – opisywał prok. Ozimek.

 

Rzecznik prokuratury zaznaczył, że 42-latek nie był przesłuchiwany na początku śledztwa – pracuje w Niemczech i jeszcze przed znalezieniem ciał wyjechał do tego kraju. Został przesłuchany po powrocie do Polski, na początku w charakterze świadka. Po przedstawieniu zarzutów przyznał się do popełnienia zbrodni. Z uwagi na dobro śledztwa śledczy nie ujawniają jakie dowody obciążają podejrzanego. Jeszcze w piątek do sądu trafi wniosek o aresztowanie podejrzanego.

 

Po odnalezieniu zwłok matki i jej córki policjanci przeczesywali okolice. W poszukiwania zaangażowani byli m.in. przewodnicy z psami tropiącymi, używano też drona. Policjantów z Kłobucka w poszukiwaniach zabójcy wspierali m.in. z funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz z katowickiego Oddziału Prewencji. W przeczesywaniu terenu uczestniczyli także strażacy z pobliskich ochotniczych jednostek. Śledztwo w sprawie zbrodni wszczęła częstochowska prokuratura rejonowa, później przejęła je Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.(PAP)

 

autor: Krzysztof Konopka

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

👇 P O L E C A M Y 👇

Koniecznie zobacz nowy Polonijny Portal Społecznościowy "Polish Network v2,0"