15 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Uruchomiono nowe miejsce masowych szczepień w Des Plaines

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

CHICAGO (In. wł.) – W środę uruchomiono nowe centrum masowych szczepień w miasteczku Des Plaines, w północno-zachodniej części aglomeracji chicagowskiej.

W zwiedzaniu centrum szczepień uczestniczyła Toni Preckwinkle, Prezes Rady Powiatu Cook, Matthew Bogusz, burmistrz Des Plaines, radni Andrew Goczkowski, Artur Zadrozny,  inni przedstawiciele władz lokalnych i federalnych.

W obsłudze centrum szczepień w Des Plaines będą pomagać żołnierze Gwardiii Narodowej stanu Illinois.

Zostanie tutaj wykorzystana nowa szczepionka firmy Johnson & Johnson. Władze powiatu Cook spodziewają się od władz federalnych już w czwartek 18 000 dawek szczepionki J&J. Celem jest szczepienie do 3500 osób dziennie.

„Ponieważ Johnson & Johnson jest szczepionką jednodawkową, pacjenci nie muszą martwić się o umówienie drugiej wizyty” – powiedział Israel Rocha, Jr., dyrektor generalny Cook County Health. Dzięki jednorazowaej szczepionce możliwe będzie zaszczepienie większej ilości osób.

Będziemy nadal zachęcać do cierpliwości w procesie szczepień. Jak wiemy, podaż szczepionek jest ograniczona i chociaż poprawia się, nadal nie możemy zaspokoić popytu” – powiedziała Preckwinkle.

Centrum szczepień w Des Plaines jest czwartym dużym ośrodkiem szczepień w na przedmieściach powiatu Cook, oprócz obiektów w Tinley Park, River Grove i South Holland. Wszystkie te centra szczepień są obsługiwane przez żłnierzy Gwardiii Narodowej.

Już od czwartku, 4 marca rozpoczyna się masowa resjestracja do szczepień w tym centrum, mieszczącym się  pod adresem: Des Plaines at 1155 E. Oakton St.

Szczepionki są obecnie dostępne w Illinois dla seniorów i osób, które kwalifikują się do szczepienia w ramach grupy fazy 1B +. Te osoby mogą rozpocząć rejestrację.

Rejestracji można dokonać na stronie https://vaccine.cookcountyil.gov lub telefonicznie pod numerem (833-308-1988) od poniedziałku do piątku od 7am-7pm CT.

Największym ośrodkiem szczepień w Chicago będzie centrum na parkingu przy United Center. Organizatorzy spodziewają się tam stworzyć możliwość zaszczepienia dla ok. 110,000 osób już od 10 marca.

Tekst opr. @ Andrzej Mikołajczyk

Zdjęcia @ Artur Zadrozny wykorzystano za pozwoleniem

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520