17.8 C
Chicago
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Oskarżany o molestowanie seksualne Cuomo nie ustąpi ze stanowiska

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo, któremu kilka kobiet zarzuca zachowanie nielicujące z urzędem, w tym – molestowanie seksualne, jakie miał się dopuścić, zadeklarował, że nie ustąpi ze stanowiska. Nikogo nie dotykałem w niestosowny sposób – oświadczył.

 

W środę Cuomo powrócił do oskarżeń w publicznym wystąpieniu po raz pierwszy od ponad tygodnia. Przeprosił kobiety, które twierdziły, że molestował je seksualnie, ale podkreślił zarazem, „nigdy nikogo nie dotykał w niewłaściwy sposób”.

 

W nawiązaniu do jego fotografii z Anną Ruch, obwiniającą go o ujęcie w dłonie jej twarzy i pocałowanie w policzek bez pozwolenia, którą rozpropagowały szeroko media, Cuomo powiedział, że jest to dla niego „zwyczajowy” sposób witania się z ludźmi.

 

„Możecie znaleźć setki zdjęć, na których witam się z z setkami ludzi, kobietami, mężczyznami, dziećmi (…) Istnieją setki zdjęć, na których całuję ludzi. To mój normalny i zwyczajowy sposób powitania” – argumentował gubernator.

 

O molestowanie seksualne oskarżyły Cuomo oprócz Anny Ruch dwie inne kobiety, które były jego współpracowniczkami. 25-letnia Charlotte Bennett zarzuciła gubernatorowi, że pozwolił sobie na szereg niestosownych uwag. Wyznała, że odebrała wrażenie, iż gubernator „chce się z nią przespać”. Z kolei Lindsey Boylan, rozszerzyła zarzuty przedstawione po raz pierwszy w grudniu 2020 roku. Kobieta utrzymuje, że Cuomo bez zgody pocałował ją w usta.

 

Związany z Partią Demokratyczną gubernator przyznał, że jest „zawstydzony” zarzutami. Po raz kolejny zaapelował do nowojorczyków, by powstrzymali się z wyciąganiem wniosków do czasu zakończenie dochodzenia prowadzonego pod nadzorem prokuratora generalnego stanu Nowy Jork Letitii James.

 

W trakcie środowej konferencji prasowej Cuomo odniósł się także do wezwań płynących ze strony Demokratów, by ustąpił z stanowiska.

 

„Nie zamierzam rezygnować. Pracuję dla ludzi stanu Nowy Jork. To oni mnie wybrali” – powiedział. „Mam zamiar wykonywać obowiązki, do wypełnienia których powołali mnie mieszkańcy stanu” – dodał.

 

Gubernator zapewnił, że jest gotowy współpracować z prowadzącymi dochodzenie. Stwierdził, że popiera w pełni prawo kobiet do zgłaszania zarzutów. „Teraz rozumiem, że zachowywałem się w sposób niewłaściwy, sprawiając, że te osoby czuły się nieswojo. To było jednak niezamierzone i szczerze za to przepraszam. Czuję się z tym okropnie i wstydzę się tego. Nie jest to łatwo wyznać, ale taka jest prawda” – powiedział.

 

Gubernator podkreślił pod koniec konferencji, że zdecydował się na swój w niej udział wbrew opinii adwokatów, którzy doradzali, by nie wygłaszał żadnych publicznych oświadczeń. „Chciałem, by „nowojorczycy usłyszeli o sprawie bezpośrednio od ode mnie” – zaznaczył.

 

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

 

ad/ mars/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520