19.4 C
Chicago
środa, 12 czerwca, 2024

UNICEF: Prawie 400 mln małych dzieci poddawanych jest brutalnym metodom dyscyplinującym

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

www.strony.us - Strony Internetowe, Strony Internetowe Chicago Floryda, Pozycjonowanie, Pozycjonowanie stronwww, Pozycjonowanie Stron Chicago Floryda, Reklama Chicago

Prawie 400 mln dzieci poniżej 5. roku życia, czyli około 60 proc. tej grupy wiekowej na świecie, pada w domach ofiarami brutalnych środków dyscyplinujących, takich jak krzyki, obelgi i kary fizyczne – wynika z raportu Agencji ONZ na Rzecz Dzieci (UNICEF).

Szacunki UNICEF oparte są na danych, zebranych w około stu krajach w latach 2010-2023. Uwzględniają zarówno „agresję psychiczną”, jak i „kary fizyczne”.
Za agresję psychiczną uznawane są takie działania jak krzyczenie na dziecko i nazywanie go „głupim” albo „leniwym”. Do kar fizycznych należy potrząsanie, dawanie klapsów, bicie i wszelkie inne metody, których celem jest zadanie bólu lub dyskomfortu.
Spośród 400 mln dzieci poddawanych takim rodzajom przemocy, 330 mln jest ofiarami kar fizycznych – oszacował UNICEF.
Choć coraz więcej krajów zakazuje stosowania kar fizycznych wobec dzieci, prawie 500 mln osób poniżej 5. roku życia na świecie żyje w miejscach, które nie zapewniają prawnej ochrony przed takimi praktykami, a średnio więcej niż jedna na cztery osoby zajmujące się dziećmi jest przekonana, że kary fizyczne są koniecznym elementem wychowawczym – głosi raport.
„Gdy dzieci poddawane są w domu fizycznej lub słownej przemocy lub pozbawione są społecznej i emocjonalnej troski ze strony bliskich, może to zaszkodzić ich poczuciu własnej wartości i rozwojowi” – oceniła dyrektorka UNICEF Catherine Russell.(PAP)
- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520