27.4 C
Chicago
poniedziałek, 20 maja, 2024

Ukraina/ Armia: Rosyjscy żołnierze wysyłani na front są teraz lepiej wyszkoleni; to zagrożenie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Przeprowadzana w Rosji mobilizacja zwiększyła zagrożenie dla Ukrainy – przekazał w poniedziałek dowódca wojsk lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy generał Ołeksandr Syrski. Rosyjscy żołnierze, którzy przybywają obecnie na front są lepiej wyszkoleni niż ci wysyłani wcześniej – zaznaczył.

„Taka liczba (zmobilizowanych) żołnierzy zwiększa dla nas zagrożenie i to nie są tylko słowa – to nowe brygady, nowe bataliony, które przeszyły szkolenie, to jest uzupełnienie, na które czekała wyczerpana armia” – ocenił Syrski w ukraińskiej telewizji.

 

Mówiąc o rosyjskich wojskowych podkreślił, że „ci, którzy przybywają teraz są lepiej przeszkoleni niż ci, których poprzednio wysyłano na front”.

 

Zaznaczył jednocześnie, że Rosjanie używają teraz dużo starego sprzętu, ponieważ nie mają innego sposoby na uzupełnienie swoich zapasów.

 

„Na froncie wschodnim sytuacja jest bardzo napięta, wróg atakuje nasze jednostki każdego dnia” – powiedział również Syrski. Przyznał, że siły rosyjskie poczyniły „jedynie niewielkie postępy” w walkach w okolicach Bachmutu w obwodzie donieckim. Wojsko ukraińskie informowało wcześniej, że w rejonie Bachmutu toczą się obecnie najcięższe i najbardziej krwawe walki z Rosjanami.

 

Prezydent Rosji Władimir Putin wydał 21 września dekret o mobilizacji na wojnę z Ukrainą, zgodnie z którym pod broń miało zostać powołanych około 300 tys. rezerwistów. Obecnie władze rosyjskie twierdzą, że mobilizacja już się zakończyła, jednak nie towarzyszy temu oficjalny dekret o jej zakończeniu. Padają też sprzeczne dane o liczbie zmobilizowanych, którzy już trafili na front. W ocenie niezależnego portalu Meduza mobilizacja może w najbliższych miesiącach objąć nawet 1,2 mln mężczyzn, głównie spoza dużych miast. We wrześniu i październiku setki tysięcy mężczyzn opuściło Rosję lub próbowało to uczynić, obawiając się wysłania na front.

(PAP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520