9.3 C
Chicago
poniedziałek, 21 kwietnia, 2025

Uczniowie kierowali „groźby terrorystyczne” pod adresem szkoły. „To nigdy nie będzie traktowane jak żart”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Czterech uczniów zostało aresztowanych w związku z groźbami, kierowanymi przez nich pod adresem Huffines Middle School w Lewisville. Według śledczych groźby miały charakter „terrorystyczny”.

Jak przekazała policja z Lewisville – cała czwórka uczniów jest niepełnoletnia i wszyscy uczą się w okręgu Lewisville ISD.

Ze względu na wiek nie udostępniono ich danych osobowych, ale ten nie uchronił młodocianych podejrzanych przed aresztem. Uczniowie zostali osadzeni w ośrodku dla nieletnich w Denton.

„Nie żartujemy. LPD przyjmuje politykę zerowej tolerancji wobec wszelkich działań, które zakłócają naukę uczniów lub wywołują u nich strach” – przekazała lokalna policja w komunikacie.

Po dochodzeniu przeprowadzonym przez funkcjonariuszy odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w szkołach ustalono, że groźby były powieleniem wcześniejszych postów, które pojawiły się w internecie w ostatnich tygodniach. Chociaż posty nie stanowiły realnego zagrożenia, policja potraktowała sprawę bardzo poważnie i podjęła działania, aby zapewnić bezpieczeństwo na każdej z placówek. Policjanci podkreślili, iż chodziło o „groźby terrorystyczne”.

Policja zachęca rodziców, aby rozmawiali z dziećmi o konsekwencjach podobnych zachowań. „To nie jest żart i nigdy nie będzie traktowane jako żart” – podkreślają stróże prawa.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

👇 P O L E C A M Y 👇

Koniecznie zobacz nowy Polonijny Portal Społecznościowy "Polish Network v2,0"