22.1 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Tusk u władzy: Większość Polaków nie odczuwa żadnych zmian

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

46,8 proc. Polaków nie odczuwa żadnych zmian po objęciu władzy przez nową koalicję z premierem Donaldem Tuskiem; 35,3 proc. badanych uważa, że żyje się lepiej, a 17,5 proc. – że gorzej – wynika z sondażu przeprowadzonego przez United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski.

W czwartek mija pół roku od zaprzysiężenia rządu premiera Donalda Tuska. W związku z tym, Wirtualna Polska zapytała w sondażu, jak się żyje Polakom po objęciu władzy przez nową koalicję.

Z badania wynika, że najwięcej osób nie odczuwa żadnych zmian. Takiej odpowiedzi udzieliło aż 46,8 proc. ankietowanych.
Za rządów koalicji z premierem Tuskiem żyje się lepiej 35,3 proc. ankietowanym, z czego 21,7 proc. uznało, że „raczej lepiej”, a 13,6 proc. – „zdecydowanie lepiej”.
Krytycznie do rządów Tuska odnosi się 17,5 proc. badanych, z czego 9,3 proc. odpowiedziało, że żyje się „zdecydowanie gorzej”, a 8,2 proc. – „raczej gorzej”.
Z analizy WP wynika, że wśród wyborców koalicji rządzącej (KO, Trzeciej Drogi i Lewicy) nie ma nikogo, kto oceniałby, że przez ostatnie pół roku w Polsce żyje się gorzej. Aż 72 proc. osób popierających koalicję uważa, że żyje się lepiej, a 27 proc. nie widzi żadnych zmian.
Wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości i Konfederacji tylko 1 proc. ankietowanych ocenia zmiany w Polsce pozytywnie. 42 proc. uważa, że żyje się gorzej. W tej grupie przeważają jednak odpowiedzi, że zmiany nie są odczuwalne (57 proc.).
WP zauważyła również, że kobiety lepiej oceniają rząd Tuska. Aż 46 proc. kobiet uważa, że w Polsce żyje się lepiej. Podobnego zdania jest tylko 27 proc. mężczyzn.
Sondaż United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski został przeprowadzony w dniach 7-9 czerwca 2024 roku. Badanie zrealizowano metodą CAWI/CATI na grupie 1000 osób. (PAP)
Autorka: Delfina Al Shehabi

 

del/ par/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520